top of page

OPERACE MĚKKÝCH TKÁNÍ

Močové kameny

Urolitiáza, neboli tvorba a výskyt kamenů v moči, je velmi rozšířeným patologickým stavem močového aparátu nejen u psů a koček. Jde o výskyt makroskopických minerálních útvarů, močových kamenů, kdekoliv v průběhu močového traktu.

Brániční kýla

RTG prokázalo střevní kličky v hrudníku. Diagnoza diaphragmatická hernia. Chirurgické řešení tohoto problému bylo rizikové, ale operace dopadla úspěšně a Mikeš mohl jít zanedlouho domů.

Odstranění ledviny

Ektopický ureter, nefrektomie (ectopic ureter, nephrectomy). Zákrok naplánovaný podle CT rekonstrukcí: chirurgické odstranění ledviny.

Porod císařským řezem

Noční pohotovost pomohla na svět osmi malým bassetům.

Ucpaná střeva

Operovali jsme fenku teriéra, které ucpala střevo obyčejná pecka z meruňky. Na 3D rekonstrukci z CT vyšetření můžete vidět charakteristický tvar pecky. Fenka hned druhý den od zákroku dostala najíst.

Operace víček

Při entropiu dochází k vtočení víčka směrem do oka a tak dráždí srst rohovku. Onemocnění je bolestivé a proto se doporučuje chirurgickým zákrokem tento stav odstranit.

Vyjmutí cizích těles

Celých 5 let trpěl kocourek Mikeš s problémy dutiny nosní, až konečně jsme mu my zjistili a vyndali diabolku z horní čelisti.

Zánět dělohy

Ovariohysterektomie feny v celkové anestezii z důvodu pyometry (zánět dělohy). Děloha byla v jednom místě děložního rohu prasklá. Proveden výplach dutiny břišní, do operační rány všita redonova drenáž.

Operace nádorů

Fena Blackie měla na mléčné žláze 2 menší nádory a jeden velký na levém koleni, nádory jsou bohužel ve vyšším věku velmi častou diagnozou, naštěstí i léčba pokročila natolik, že po histologické klasifikaci, dokážeme některé nádory účinně léčit, onkologické pacienty řešíme ve spolupráci se specialstou MVDr. Janem Hrabětou, Ph.D. z dětské onkologie v Motole.

Laparoskopické operace

Některé zákroky provádíme laparoskopicky-laparoskopie je metoda, která minimalizuje velikost operační rány a tím i zkracuje dobu hojení.

Urgentní operace nádorů

Urgentně jsme operovali fenku, odeslanou z Letňanské veteriny pro podezření na akutní břicho, což je pojem označující naléhavý, obvykle bolestivý stav v břišní dutině, který vyžaduje rychlou intervenci. Na CT jsme zjistili krvácející nádor. Vyjmuli jsme ho, Duna dostala transfůzi a teď se léčí u svého pana doktora

Operace nádorů hlodavců

Potkánkovi jsme vyoperovali tumor v oblasti třísla. Kvůli mimořádně drobným anatomickým poměrům jsme zákrok provedli pod kontrolou operačního mikroskopu.

bottom of page